Detail akce

MICHAEL SCHENKER’S Temple Of Rock (D)

  • 25.5.2015 000 20:00
  • Francouzská 75/4, 120 00 Praha 2 - Vinohrady

MICHAEL SCHENKER’S Temple Of Rock (D)
featuring Herman Rarebell (Scorpions), Francis Buchholz (Scorpions),
Doogie White (Rainbow), Wayne Findlay (MSG)

Spirit On A Mission World Tour 2015

25.5.2015, 20.00 hod., Retro Music Hall ,Francouzská 4. Vstupné 650,-Kč

Fenomenální hardrockový kytarista MICHAEL SCHENKER se po třech letech vrací do Prahy! Bude to Schenkerova jediná exkluzivní koncertní zastávka ve východní Evropě v rámci aktuálního světového tour!
V Praze se Schenker představí s již ustálenou sestavou svého doprovodného bandu. Rytmiku obstarají pamětníci nejslavnější éry Scorpions – Herman Rarebell a kytarista Francis Buchholz. Druhou kytaru a klávesy obslouží dlouholetý Schenkerův spoluhráč Wayne Findlay. Zpívat bude britský vokalista Doogie White – zpěvák poslední éry Rainbow.Nová studiová deska z dílny Michaela Schenkera s názvem Spirit On A Mission vychází v půlce března.

Německý kytarista MICHAEL SCHENKER začal svou profesionální hudební kariéru ještě jako mladíček po boku svého staršího bratra Rudolfa ve skupině SCORPIONS, se kterou natočil jejich debut Lonesome Crown v roce 1972 a později ještě desku Love Drive(1978). V roce 1973 ,teprve ve svých osmnácti letech, nastoupil angažmá u britských UFO, se kterými hned následující rok vydává jejich průlomové album Phenomenom. Ve druhé polovině sedmdesátých let se UFO v čele s Michaelem Schenkerem hřeje na absolutním vrcholu světového hardrocku. Vydávají další výtečné desky (Force It,Lights Out, Obsession), koncertují na velkých stadionech a stávají se i headlinerem slavného festivalu v Readingu. MICHAEL SCHENKER se stal prvním německým hudebníkem, kterému se podařilo vyniknout i na angloamerickém trhu.

V roce 1979 přichází vhodná doba pro založení solového projektu MICHAEL SCHENKER GROUP. V období vrcholící obliby NWOBHM se MSG rychle stávají respektovanou kapelou. V Schenkerově kapele se postupně objevuje mnoho slavných es z historie světového hardrocku-namátkou bubeníci (Cozy Powel, Carmine Appice, Chris Slade), zpěváci (Gary Barden,Graham Bonnet,Robin McAuley) či basisti (Neil Murray, Pete Way).

Koncertní setlist nabídne písně z aktuální studiovky i největší pecky ze starších desek MICHAEL SCHENKER GROUP (Armed And Ready,Into The Arena,Lost Horizons..) Přítomnost dalších bývalých škorpionů v kapele připomenou písně od SCORPIONS (Rock You Like A Hurricane či Another Piece Of Meat). Z období Schenkerovu kariéry v dresu UFO zazní hity Lights Out či Rock Bottom. Nebude samozřejmě chybět ani ikonický hardrockový velehit Doctor Doctor Please, který Schenker pro UFO napsal teprve ve svých devatenácti letech!

Informace, vstupenky, akreditace:
ag. Ozzy a Potkan – tel.603 531 943, e-mail: ozzyapotkan@seznam.cz,
www.ozzyapotkan.cz

Předprodej vstupenek též v sítích: www.ticketpro.cz, www.ticketstream.cz, www.ticket-art.cz a www.ticketportal.cz, www.eventim.cz
Související odkazy: www.retropraha.cz, www.michaelschenkerhimself.com

Sdílej a komentuj akci