Detail akce

MEZINÁRODNÍ DEN FLAMENKA

  • 15.11.2015 000 18:00
  • Francouzská 75/4, 120 00 Praha 2 - Vinohrady

MEZINÁRODNÍ DEN FLAMENKA
poprvé v Praze

Dne 16. listopadu 2010 přidala organizace UNESCO flamenco na svůj seznam nehmotného kulturního dědictví a tento den byl prohlášen za Mezinárodní den flamenka. Česká republika se k tomuto svátku letos připojí poprvé. Abychom na oslavy měli více času a představili flamenco v celé jeho pestrosti, barevnosti a temperamentnosti, posunuli jsme celý program na neděli 15. listopadu 2015. Do akce se zapojila taneční studia, akademie, soubory a muzikanti z Čech, Slovenska, Španělska a Srbska).

V rámci odpolední části programu budou mít zájemci možnost navštívit otevřené hodiny v jednotlivých akademiích.

Večerní program v Retro Music Hall divákům nabídne exhibiční choreografie jednotlivých souborů a tanečních akademií, českou premiéru mezinárodního flamenko-jazzového projektu Flamenco Experience Sextet.
U jeho zrodu stál Morenito de Trinana (Stano Kohútek)/flamenková kytara, Tomáš Liška/kontrabas, Václav Greif/klavír, Michael Cába/perkuse, Nikola Zaric/akordeón, Virginia Delgádo/flamenkový tanec.

Večer zakončí flamenco-latino diskotéka DJ Ekirne, která vyvrcholí o půlnoci, kdy oslavíme první minuty skutečného Dne flamenka flamenkovým silvestrem. Chybět nebudou španělská vína a tapas.

RETRO MUSIC HALL, Francouzská 4, Praha 2
19:00 flamenkový tanec (akademie a soubory ČR,SK)
20:45 FLAMENCO EXPERIENCE SEXTET(koncert SK, ESP, SRB)
22:30 flamenco diskotéka DJ Ekirne (ESP)
24:00 flamenkový silvestr

VSTUPNÉ: 390 Kč v předprodeji, 420 Kč na místě, 900 Kč VIP
Předprodej vstupenek: www.ticketstream.cz

Akce je otevřena pro všechny milovníky inspirace, poznávání a radosti. Vemte své známé a staňte se součástí světové flamenkové komunity!

Hasta pronto!

Kompletní program na www.fiestaflamenca.cz. Změna programu vyhrazena.

Sdílej a komentuj akci