Detail akce

Do Prahy míří Einsturzende Neubauten

  • 15.11.2014 000 16:30
  • Music Hall
  • Francouzská 75/4, 120 00 Praha 2 - Vinohrady

Po čtyřech letech do Prahy míří průkopníci industriálního rocku Einstürzende Neubauten. V rámci evropského turné pražskému publiku představí novou desku LAMENT, která vyjde v druhé polovině října. Koncert 
se bude konat v sobotu 15.11. od 18.00 v Retro Music Hall.

Organizátorem akce je Prague Music Performance a Goethe-Institut.

Skupina Einstürzende Neubauten (Hroutící se novostavby) vznikla koncem roku 1979 
v tehdejším Západním Berlíně. Do povědomí posluchačů se dostala v první polovině 80. let společnými koncerty s Nickem Cavem. Neubauteni prodělali časté změny obsazení, základ však tvoří trojice Blixa Bargeld – Alexander Hacke – N.U. Unruh. Debutové album Kollaps 
je dnes považováno v rámci industriálně-rockového směru za naprostou klasiku. 
V roce 1984 zasáhli Einstürzende Neubauten i do alternativních žebříčků, a to s kompilací 
80 – 83 Strategien gegen Architektur, vydanou na prestižním nezávislém labelu Mute. 
V této době se Blixa Bargeld stává kytaristou kapely Bad Seeds zpěváka Nicka Cavea 
a kytarista Alexander Hacke nastupuje k temné kapele Crime And The City Solution. Za dlouhých 27 let existence si kapela kvalitní a avantgardní tvorbou získala mnoho skalních příznivců po celém světě. Neubauteni jsou zdrojem inspirace i pro mnohé nehudební umělecké žánry, od tance a divadla přes výtvarné umění až po film – od Christopha Schlingensiefa, po Wima Wenderse Quentina Tarrantina.

V souvislosti s rozšířením výrazového spektra jednotlivých členů se hudba Einstürzende Neubauten stává přístupnější i posluchačům, nespecializovaným na čistě syrový industriální zvuk. Důkazem je nejen umístění alba Fünf auf der nach oben offenen Richterskala (1987) na nezávislých žebříčcích, ale i komerční a umělecký úspěch alb Tabula Rasa (1993), Ende Neu (1996), Silence Is Sexy (2000), Perpetuum Mobile (2004) nebo Alless Wieder Offen (2007).

Naše území Einstürzende Neubauten poprvé navštívili už v září roku 1987, kdy měli vystoupit v plzeňském amfiteátru Lochotín – koncert byl však rozehnán komunistickou policií a kapela vyhoštěna. Druhý, politicky úspěšnější pokus ocenilo pražské Výstaviště v červnu 1991. Od té doby v nepravidelných cyklech zahrnují Einstürzende Neubauten Prahu do svých koncertních turné. Naposledy své příznivce nadchli 11. a 12. listopadu 2010 ve vyprodané Arše na koncertě v rámci oslav 30 let od svého založení.

Předprodej: Ticketportal, GoOut

Ticketportal: http://www.ticketportal.cz/event.aspx?id=132995

GoOut: http://goout.cz/en/concerts/einsturzende-neubauten/gfcv/#

Jednotná cena vstupenek: 1300 kč na stání

Vzhledem k vysokému počtu návštěvníků tohoto koncertu, upozorňujeme na skutečnost, že bude potřeba delší doba pro odbavení všech návštěvníků! Za tímto účelem raději otvíráme již v 16:30! Prosím dorazte ve vlastním zájmu co nejdříve. Děkujeme za pochopení.  

Pro více informací, prosím, kontaktujte pořadatele:

Jan Bartoš

Prague Music Performance

janbartos@pmpif.org

Telefon: 721 437 407

Bílkova 132/4

110 00 Praha 1

Sdílej a komentuj akci